zamów zdjęcia


 

Kiedy już pobierzemy oraz zainstalujemy oprogramowanie będziemy musieli stworzyć nowe konto, wciskając odpowiedni przycisk w panelu logowania, który pokaże się nam po pierwszym uruchomieniu. Bezwzględnie należy pamiętać o podaniu prawidłowego adresu e-mail. Elementy jak login i hasło będą niezbędne do potwierdzenia naszej tożsamości. Warto również wspomnieć, że wszelkie informacje, jak na przykład dane osobowe mogą zostać zmienione wyłącznie po wystosowaniu odpowiedniej wiadomości do laboratorium fotograficznego.

Gdy w końcu uporamy się ze swojego rodzaju „papierkową robotą”, możemy się spokojnie zabrać za stworzenie zlecenia i wysłanie go do laboratorium. Jest to banalnie proste. Na początku musimy wybrać w drzewku katalogów nasz folder, gdzie znajdują się zdjęcia, następnie zaznaczyć wybrane elementy i wybrać format w jakim mają być wykonane odbitki oraz ich ilość. W tym momencie mamy także możliwość, dzięki dostępnym narzędziom, poprawić kolorystykę zdjęć, wykadrować je, pozbyć się efektu czerwonych oczu i inne. Oryginalny plik zdjęcia pozostaje bez zmian.

Jeśli jesteśmy pewni, że zajęliśmy się już wszystkim, wystarczy wcisnąć przycisk „Dalej”. Na ekranie powinno pojawić się podsumowanie zlecenia. Poza tym, w tym oknie możemy wybrać rodzaj papieru na jakim chcemy otrzymać nasze odbitki, zmienić kadrowanie zdjęcia oraz dodać efekty sepii lub czerni-bieli. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby zmienić w tym miejscu ilość odbitek. Po wszystkim możemy znów przejść dalej.

Przed nami ostatni krok – program poprosi nas o podanie niezbędnych danych osobowych, a także loginu oraz hasła. Oprócz tego, możemy wybrać tutaj sposób zapłaty, odbioru oraz wpisać uwagi odnośnie odbitek, jeśli istnieje taka potrzeba. Po wciśnięciu przycisku „Wyślij zdjęcia”, na podany przez nas adres e-mail wysłane zostanie potwierdzenie przyjęcia zlecenia. Aby w pełni zakończyć ten proces musimy wejść w link potwierdzając poprawność. Kiedy pliki zostaną dostarczone do laboratorium, otrzymamy kolejną wiadomość, gdzie znajdziemy informacje dotyczące numeru zlecenia, jego statusu oraz terminu realizacji.